Побачення з планетою

Звикли до розповідей і жахаючих заяв фахівців про стан навколишнього середовища і про те, як людство останнім часом недбало з ним поводиться? А не виникало бажання побачити це все, як воно є насправді, яким бачать його мільйони людей в світі, котрих те ж саме глобальне потепління чи інші наслідки нашої бурхливої діяльності вже торкнулися безпосередньо?

Ну звісно поспостерігати за цим ми зможемо тільки на відео… поки що. І таку можливість нам подарували режисер документального фільму про планету “Home” Ян Артюс-Бертран разом з продюсерами Люком Бессоном та Денісом Керотом.

Прем’єра транслювалася одночасно на екранах світових мегаполісів 5 червня 2009 року, у Всесвітній день навколишнього середовища. Перший фільм в історії, який фактично одночасно з’явився в кінотеатрах, на телебаченні, DVD і в мережі Інтернет на всіх п’яти континентах. Кінокартина являє собою безпрецедентну екскурсію по найбільш визначних місцях планети, які страждають від наслідків людської діяльності. Незрівнянна робота авторів зробила її одним із шедеврів у світовому кінематографі, показавши планету у всій красі та звернувши увагу на те, як кардинально за останні 60 років змінилося відношення до природи, в що перетворюють Землю наші постійно зростаючі потреби.

Зйомки найкрасивіших місць Землі в більш ніж 60 країнах, які тривали півтора року, неймовірна кількість захоплюючих фото природи, краса і життя якої знаходиться під загрозою. Створений, як заклик до об’єднання зусиль для захисту майбутнього планети, фільм розповсюджувався безплатно. Компанії PPR Group та EuropaCorp, власники прав на “Home”, погодились не використовувати його в комерційних цілях.

Загалом чудове поєднання кадрів, музики і вражаючих фактів тримає глядача в захопленні до самого закінчення. Фото, зроблені з висоти пташиного польоту справді розкриває те, чого ми досі не бачили – всю красу нашої землі, сюжет показує взаємозв’язок абсолютно всіх природних процесів і наслідки, до яких призводить їх зміна. І хоча основна критика фільму була пов’язана з певною гіперболізацією деяких фактів, загальна ситуація від того майже не змінюється – природа потребує допомоги, і не лише з боку одиниць, яким вона не байдужа. Задуматися повинні всі. Це й є основною метою творців, влаштувати нам “побачення з планетою”, нехай і шляхом демонстрації по телебаченню чи на екранах кінотеатрів. Проте стрічка все одно змушує задуматись над багатьма аспектами, задати собі питання, чи справді добробут людства триватиме ще довго, з такими темпами використання невідновлюваних природних ресурсів.

Фільм дійсно вартий уваги, проте я чомусь впевнена, що про нього знають не так вже й багато людей, особливо в нашій країні, оскільки трансляції в кінотеатрах тут не було і на телеекранах цей фільм навряд чи з’являвся. А ми ж теж використовуємо всі природні блага і проблеми навколишнього  середовища відносяться до всіх безпосередньо.

Ну й на завершення додам, що метою статті є саме зацікавити публіку у вищезгаданій кінокартині, а разом із цим і в безпосередній, активній участі в процесі збереження нашого Дому.

Add a Comment

Your email address will not be published.