Актуальна проблема сезону

Осінь. похмуре небо. Листочки на деревах жовтіють, опадають. Звучить доволі банально, якби не маленький нюанс з опалим листям. Як звичайно для декого просто неприпустимо, щоб купи опалих жовтих листочків лежали собі десь посеред бруківки, в парку чи садку тому все це добро треба завезти кудись подалі. А оскільки з цим занадто багато мороки, то щоб уникнути її, більшість доходить до найочевиднішого і найпростішого висновку – спалити.

Процес не надто приємно уявляти. Найгіршим є те, що попри жахливий запах і неестетичний вигляд купок спаленого опалого листя, це ще й виявляється неймовірно шкідливим. На уроках хімії зазвичай розповідають про такі речі, як вивільнення небезпечних, шкідливих для здоров’я людини речовин у повітря під час спалювання опалого листя. Це досі залишається гіркою правдою, а як наслідок – погіршення самопочуття, загострення хронічних захворювань, знижений імунітет, захворювання дихальних шляхів. Попри все це, з листям спалюється і чимало сміття, яке теж не надто корисне для атмосфери і людей. Та й насіння рослин, коріння трави також зазнає значної шкоди, і от маємо неприємні наслідки – люди хворіють, навколишнє середовище забруднюється, флора не може нормально розвиватися. Невже цього недостатньо щоб одуматись?
І благо тепер органи влади усвідомили хоч одну проблему, з тих, що турбують людство. За спалення листя накладатиметься штраф до 680 грн.
Крім цього, опале листя є одним з найкращих природних добрив, тому як альтернативний шлях вирішення цієї проблеми можемо запропонувати використання його якраз у ролі цього ж добрива. Принаймні нікому від того гірше не стане, і як результат і природу збережемо і родючість землі покращиться і для опалого листя знайдеться застосування.

Add a Comment

Your email address will not be published.