Епідемія?

Поговоримо про найболючіше? Не претендую на оригінальність, все-таки в мережі про інформації про епідемію і без мене вистачає. Просто таку важливу тему проігнорувати не можу.

Отже, грип. З ким не буває, особливо восени чи навесні, коли є найбільший ризик промочити ноги, погода часто міняється і умови навколишнього середовища такі сприятливі для розповсюдження різних вірусів. Проте коли грип набирає загрозливих масштабів і має досить таки неприємні наслідки, починається паніка.  

Картина доволі сумна: багато людей в масках, дехто просто затуляє обличчя шарфиком, в аптеках неможливо купити будь-які ліки від застуди чи навіть вітаміни, в навчальних закладах влада оголосила тритижневий карантин, громадські місця наказали закрити і навіть збираються ввести обмеження на пересування громадським транспортом між областями. Під дією цих “позитивних” новин та ще й багатообіцяючих заяв деяких ЗМІ, ми здебільшого і самі стараємось якнайменше виходити на вулицю, захищати себе всіма можливими способами від інфекції, а у громадському транспорті відсуваємось якнайдалі від особи, яка чхає чи кашляє.

Та й статистика у нас досить невтішна. Ще в п’ятницю-суботу в статистиці смертності від вірусу грипу число літальних наслідків було приблизно 29-30 чоловік, зараз за останніми даними МОЗ України, вже 53 людини. Причому найбільша смертність у Львівській області, щодо Тернопільської ж, нас переконують, що ситуація там стабілізується. Львівські ж лікарні забиті пацієнтами з грипом, на вулицях людей менше ніж завжди, на лимони дефіцит. В той же час в народі ходять різні слухи, не підтверджені офіційними джерелами, що в принципі є нормальним для такої ситуації, як то про розбризкування з повітря хімічних речовин для того, щоб подолати епідемію, якими можна отруїтись, про замовчування справжньої статистики смертності. А це сіє ще більший страх серед людей.

Від звичайного грипу A/H1N1, за даними більшості джерел, відрізняється дуже високою температурою та значними ускладненнями які проявляються у вигляді пневмонії, тому при першій підозрі на грип медики радять не зволікати, а звертатися до лікаря. Хоча частина самих лікарів теж може бути інфікована, тому ситуація виходить не дуже весела. Щодо профілактики, то на мою думку, краще дотримуватись заходів безпеки, ніж потім стояти в довгих чергах на прийом до лікаря (епідемія все ж таки). Інструкції фахівців щодо захисту від інфекції досить таки просто виконувати. Хоча на пов’язки  і ліки проти грипу зараз дефіцит, нам наполегливо радять займатися виготовленням марлевих пов’язок самостійно. Варто живати в їжу якнайбільше лимонів і включити в свій раціон гострі продукти. На рахунок уникання людних місць, то це вже по мірі можливостей, а от після прогулянок руки з милом таки варто добре вимити, щоб зменшити ймовірність потрапляння вірусу в організм. Ну і при спілкуванні з людиною, в якої є симптоми хвороби (нежить, кашель, температура і так далі) варто бути обережним, а краще цього взагалі якось чемно уникнути. За словами фахівців, при контакті на відстані менше ніж 1 метр фактично не можливо не заразитися.

І попри всі запевнення деяких представників нашої влади, що епідемії немає, і можливо деякі перебільшення мас-медіа, про своє здоров’я турбуватись таки треба, хоча б дотримуючись тих елементарних порад: часте миття рук з милом, теплий одяг і по мірі можливостей уникати людних місць. Будемо сподіватися, що епідемія піде на спад, хоча піку свого вона, здається, ще не досягла. Проте, оскільки наша влада робить, ну чи принаймні старається щось робити для поліпшення ситуації, то можливо вже невдовзі захищатися всіма можливими способами від вірусу нам не доведеться.

Add a Comment

Your email address will not be published.